Üürnikul on õigus määrata korteriühistutasud

Korterelamus asuva kinnisvaraüksuse üürnikul on alati õigus määrata omaniku nõutud korteriühistutasud

Üürnikul on õigus määrata korteriühistutasud

Spese

Võrreldes üürniku makstud osamaksud möbleeritud kinnisvaraüksuse puhul on sissepääsu ukse remondi ja kinnisvara vahetamise tõttu vahetegemise tõttu erinev. vanadus? Kui omanik-üürileping ei otsusta viimati nimetatud kõiki kulusid (mis muu hulgas kahtlaste legitiimsuste tõttu), vastus küsimusele et me oleme endale seadnud, on positiivne. Põhjus on selles, et sekkumise laadi ja seega ka seotud kulude liik. erakorraline hooldustegelikult on vara funktsionaalse seisundi säilitamise ja seega selle terviklikkuse osas koormus, mis kuulub alati omanikule, kes kasutab seda sekkumist vara omanikuna. tavaline hooldussee, mis on vajalik sama kauba kasutamise tagajärjel, on üürniku ülesanne, kes just selle kasutamisega on aidanud kaasa sekkumise vajalikkusele. Korterelamu piirkonnas siis vastavalt art. 9, esimene ja teine ​​lõik, l. n. 392/78: Kui ei ole kokku lepitud teisiti, kannab üürnik kulud, mis on seotud liftide, vee-, elektri-, küte- ja kliimaseadmete koristusteenuse, töö ja tavalise hooldusega. pihustite ja latrite puhastamine, samuti muude ühiste teenuste osutamine. Concierge-teenuse tasu maksab üürnik 90%, välja arvatud juhul, kui pooled on kokku leppinud madalama meetmega. paigutama ex lege rentniku kantavad kulud, see tähendab, et pärast seda, kui summad on nõutud korteriühistutasudena, põhjendatakse seda taotlust. Vastasel juhul saab dirigent vaidlustada ühised taotlused.

Spese condominiali

See loeb ühes Bari kohtu otsus et olles üürniku süüdistus ainult artiklis 2 nimetatud tasud. 9 27. juuli 1978, n.392 seadus ja väikeste hooldustööde ainsad parandused. Tsiviilseadustiku paragrahv 1576 ja 1608, on oluline, et rendileandja näitab ja tõestab, mil määral on summad, mida ta on nõudnud hüvitist, korteriomale makstud. Nendele koormustele ei saa üürileandjat lugeda täidetuks, esitades ainult pangakviitungi täpsustamata korteriühistute maksete koopia, millest ei ole ilmne, millistel korteriühistutasudel need osamaksud viitavad, ja eriti kui need viitavad kuludele maksab omanik või rentniku kulul (Bari 13. juuni 2012 n. 1882 Giurisprudenzabarese.it 2013). Reeglit, mis reguleerib õigus tutvuda dokumentidega taotluste aluseks on sama kunsti kolmas lõik. 9, mis on järgmine: Makse tuleb teha kahe kuu jooksul alates taotluse esitamisest. Enne makse sooritamist on üürnikul õigus saada eelmistes lõigetes nimetatud kulude kohta konkreetne märge, märkides ära jaotuskriteeriumid. Samuti on üürnikul õigus tutvuda kulude tõendavate dokumentidega.
adv. Alessandro Gallucci



Video: